گزارش مکتوب مراسم رونمایی از رمان "انتهای خیابان شاه بختی شرقی"

گزارش رونمایی رمان «انتهای خیابان شاه بختی شرقی» نوشتهٔ نصرت ماسوری

  شامگاه روز جمعه ۹ مهر ماه ۱۳۹۵ در محل مؤسسهٔ فرهنگی، هنری هفت اقلیم، جمعی از شاخصان هنر و ادبیات کشور شاهد مراسم رونمایی از رمان «انتهای خیابان شاه‌بختی شرقی» بودند.
  این مراسم که با حضور انبوه دوستاران کتاب مورد استقبال قرار گرفت، با مجری‌گری بهار رضایی برگزار شد. در این برنامه درکنار نصرت ماسوری نویسندهٔ کتاب، اصغر نوری، مترجم و نویسنده و فرشته نوبخت، منتقد ادبیات داستانی؛ به عنوان کارشناسان میهمان حضور داشتند.
  در ابتدا نصرت ماسوری فصلی از رمانش را خواند. سپس خانم نوبخت به صحبت دربارهٔ رمان پرداخت و آن را سرشار از خرده‌روایت‌های جذاب توصیف کرد که هر کسی به خواندنش جلب می‌شود. اصغر نوری نیز ضمن دعوت مخاطبین به خواندن این رمان جذاب، با انتقاد از شخصیت‌پردازی «زکی» در رمان گفت: «اگر شخصیت اصلی دارای اندیشه و هویت کاملی بود این رمان می‌توانست به یکی از رمان‌های ماندگار ایران تبدیل شود.» وی زبان و شکل داستان‌گویی رمان را از نکات برجستهٔ آن ذکر کرد. همچنین جسارت نویسنده را در خلق این رمان ستود.

 در میان حاضرین در جلسه رونمایی از کتاب «انتهای خیابان شاه بختی شرقی»، تعدادی از اهالی صاحب‌نام قلم از جمله تکتم توسلی، فرزانه بحرالعلومی، گیتی رجب‌زاده، منیرالدین بیروتی، سید فرید قاسمی و خانم حسین زادگان، مدیر انتشارات هیلا-ققنوس حضور داشتند. در پایان این مراسم ضمن پذیرایی از میهمانان، نصرت ماسوری به گفتگو با حاضران پرداخته، نسخه‌هایی از این کتاب را برای آنها امضا کرد. هفتهٔ آینده این نویسنده در نمایشگاه کتاب استانی در شهر خرم‌آباد، جلسهٔ نقد و بررسی این اثر را با حضور هنرمندان و منتقدان این استان برگزار خواهد کرد.

گزارش تصویری این مراسم را اینجا ببینید