درباره آموزشگاه موسیقی

آموزشگاه موسیقی هفت اقلیم

آموزش موسیقی هفت اقلیم یکی از شاخه های اصلی فعالیت مؤسسۀ فرهنگی هنری هفت اقلیم است که با به کارگیری کادری جوان و مجرب به عنوان هیئت علمی آموزشگاه و بهره گیری از روش­های نوین آموزشی و پداگوژی موسیقی و همکاری با اساتید مجرب و فارغ التحصیلان دانشگاه­های معتبر هنری فعالیتش را از سال 1392 آغاز کرده است. این آموزشگاه توسط کارشناسان ارشد هنری مدیریت می شود.

آموزشگاه موسیقی هفت اقلیم/ منطقه7/ محله باغ صبا

روش ها و چشم انداز آموزشی

آموزش موسیقی در این آموزشگاه بر اساس متُدهای نوین آموزشی و برپایۀ شیوه­های شناخته شدۀ تدریس موسیقی و همچنین بهره برداری از تازه ترین منابع آموزشی و پژوهشی تالیفی و یا ترجمه شده توسط کادر آموزشی پایه گذاری شده است.

 

چشم انداز آموزشی این آموزشگاه در 3 سطح بنیادین بنا نهاده شده است.

 

  1. آموزش تخصصی کودکان:

این سطح با هدف آموزش صحیح از ابتدا و ایجاد علاقه مندی در آنها برای ادامه فعالیت در زمینه موسیقی و انتخاب ساز مناسب با روحیات هنرجویان است. در این راستا همزمان با دورۀ آموزش (اُرف و دالکروز و...) برای هنرجویان دوره­های ساز شناسی و آشنایی با انواع موسیقی ایرانی و جهانی توسط اساتید آموزشگاه در زمان­های مختلف برگزار می­گردد. همچنین دوره های استعداد یابی زیر نظر اساتید برگزار و نفرات نخبه جهت عضویت در گروه کُر و ارکستر کودکان به مربیان مربوطه معرفی می­گردند

 

  1. آموزش موسیقی نوجوانان:

این دوره با تکیه بر آموزش آکادمیک به منظور جهت دهی به هنرجویان جهت آمادگی برای حرفه­ای شدن وراهیابی به دانشگاه های موسیقی و ارکسترهای نوجوانان و همچنین جشنواره های معتبر موسیقی و... برگزار می­گردد. تمامی اساتید آموزش موسیقی نوجوانان دارای تخصص ویژۀ در امر موسیقی نوجوان دارند. عمده دغدغۀ آموزشگاه هفت اقلیم در آموزش نوجوانان، حفظ علاقه مندی آنها و برانگیختن اشتیاق­شان برای ورود به فضای حرفه­ای موسیقی است.

 

  1. آموزش موسیقی بزرگسالان:

در این بخش مهمترین هدف آموزشگاه ضمن آموزش آکادمیک و پایه ای به آنها، ایجاد شور و اشتیاق در آنها نسبت به موسیقی و همچنین ایجاد فضایی صمیمانه و حرفه ای برای ادامۀ فعالیت هنری آنهاست. توجه به دغدغه­ های معمول هنرجویان و درگیری های ذهنی احتمالی ایشان، در این بخش با سعی شده است روی جنبه هایی از موسیقی تاکید شود که جوابگوی نیازهای درونی و احساسی آنها باشد.

 

شایان ذکر است آموزش تمامی گروه های سنی و سطح های آموزشی موجود برا اساس متُدهای روز دنیا و به صورت تدوین شده و برنامه ریزی شده می باشد.

 

کارگاه ها و نشست های تخصصی موسیقی

کارگاه های تخصصی موسیقی هفت اقلیم را می توان در چند گروه عمده تقسیم بندی کرد

  1. کارگاه های موسیقی شامل: کارگاه موسیقی مادر و کودک، کارگاه ساز سازی خلاق، کارگاه بازی و موسیقی، کارگاه کوک سنتور، کارگاه متُدهای آموزش موسیقی، کارگاه های تربیت مربی، مستر کلاس های ساز و آواز، کارگاه های مقدماتی و پیشرفتۀ تئوری موسیقی، کارگاه آهنگسازی و...
  2. سمینارهای تخصصی شامل: ساز شناسی، هم اندیشی اساتید و مدیران آموزشگاه، آسیب شناسی روش های آموزشی، نیاز سنجی آموزشی مبتنی بر گروه های سنی مختلف
  3. نشست­های هنری بین رشته ای شامل: شب های فرهنگی و موضوعی با شرکت هنرمندان سایر رشته ها، آموزش صداسازی در تئاتر، آموزش موسیقی فیلم و نمایش
  4. کنسرت های داخلی شامل: گروه ارکستر آموزشگاه، دونوازی ها و گروه نوازی های هنرجویان و اساتید، کنسرت های پایان دوره

امکانات آموزشی

بخش آموزشی موسسه هفت اقلیم دارای هفت کلاس آموزشی و یک سالن همایش با ظرفیت 75 نفر می باشد. همچنین این موسسه دارای آرشیو صوتی آموزشی غنی و کتابخانۀ تخصصی در همۀ زمینه های آموزشی موجود در موسسه می باشد. همچنین سالن همایش های این آموزشگاه مجهز به سیستم صوتی و تصویری است و به مناسبت های مختلف برای هنرجویان فیلم های آموزشی نمایش داده می­شود.

هنرجویان این آموزشگاه در ساعات آزاد می توانند به صورت کاملأ رایگان از تمامی امکانت موجود موسسه شامل سازها، سیستم های صوتی و تصویری، فضای تمرین و کتابخانه آن استفاده نمایند.