برگزاری جلسه هماهنگی داوران رمان هفت اقلیم/ میزان جوایز مشخص شد

برگزاری جلسه هماهنگی داوران رمان هفت اقلیم/ میزان جوایز مشخص شد


مدیرمسئول جایزه ادبی هفت اقلیم گفت: جلسه هماهنگی هیئت داوران بخش رمان هفتمین جایزه ادبی هفت اقلیم برای رایزنی و انتخاب برگزیدگان برگزار شد.

آیت دولتشاه داستان‌نویس و مدیرمسئول جایزه ادبی هفت اقلیم در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اتفاقات جدید هفتمین دوره این جایزه گفت: جلسه هماهنگی هیئت داوران بخش رمان هفتمین دوره جایزه هفت اقلیم، عصر دیروز جمعه ۴ اسفند برگزار شد.

وی افزود: هدف از برگزاری این جلسه رایزنی و انتخاب برگزیدگان حوزه رمان در این دوره جایزه بود که با حضور داوران و تیم برگزارکننده همراه بود. به این ترتیب داوران بخش رمان متشکل از رضا جولایی دبیر این بخش، منیرالدین بیرونی و رضا زنگی آبادی در کنار تیم برگزارکننده به گفتگو و تبادل نظر پرداختند. جالب است که در بخش مجموعه داستان با دبیری ناهید طباطبایی داوری می‌شود، مشکلی سر انتخاب آثار نبود اما در حوزه رمان، توافق نظر در مرحله اول شکل نگرفت و نشست هماهنگی بین داوران بخش رمان به همین دلیل برگزار شد.

مدیرمسئول جایزه هفت اقلیم در ادامه گفت: نتیجه این جلسه این بود که با توجه به مجموعه امتیازاتی که آثار کسب کردند، خروجی نهایی به نظر هر سه داور این بخش نزدیک و مورد توافق بود.  در جایزه هفت اقلیم، انتخاب آثار معمولا مبنی بر این استکه براساس آرا و نه براساس جلسه برگزیدگان مشخص می شوند اما در این دوره چون فهرست داورها کمی با هم متفاوت بود ما با تشکیل جلسه و شنیدن نظر هر سه داور این بخش توانستیم بر اساس یک مکانیزم برای امتیاز دهی به یک برآیند کلی برسیم.

دولتشاه همچنین گفت: طبق توافقات انجام شده بین گروه برگزارکنندگان قرار بر این شد به نفرات اول بخش رمان و مجموعه داستان، جایزه یک میلیون تومانی و لوح تقدیر اهدا شود. نفرات شایسته تقدیر هم لوح و جایزه نقدی دریافت خواهند کرد.

وی در پایان گفت: زمان اختتامیه هم به زودی اعلام می شود.