برگزیدگان نهمین دوره جایزه ادبی هفت اقلیم

برگزیدگان نهمین دوره جایزه ادبی هفت اقلیم
به گزارش دبیرخانه جایزه ادبی هفت اقلیم، اختتامیه نهمین دوره این جایزۀ ادبی، که اسفند ماه سال 1398 به دلیل شیوع بیماری کرونا برگزاری آن به تعویق افتاد، به صورت آنلاین روز سه شنبه 16 اردیبهشت ماه برگزار شد.
در این اختتامیه، در بخش رمان، کتاب "قوها انعکاس فیل ها" از نشر مرکز به عنوان رمان برتر سال 1397، برنده لوح، تندیس و جایزه نقدی شد و در بخش مجموعه داستان "جغد برفی" نوشتۀ فاطمه مهرخان سالار از نشر مرکز به عنوان مجموعه داستان برتر 1397 برنده لوح، تندیس و جایزه نقدی، شد.
همچنین رمانهای کتاب "خَم" نوشته علیرضا سیف الدینی از نشر نیماژ و "هشتِ پیانیست" نوشته مهدی بهرامی از نشر نیماژ به عنوان رمان های شایسته تقدیر 1397 معرفی شدند. 
داوری جایزه در بخش رمان را رضا زنگیآبادی، صمد طاهری و حسن محمودی، و در بخش مجموعه داستان داوری را علی خدایی، ناهید طباطبایی و هادی نودهی بر عهده داشتند.
در این مراسم دبیر جایزه، آیت دولتشاه اعلام کرد که با پایان نهمین دورۀ جایزه ادبی هفت اقلیم، دهمین دوره جایزه آغاز به کار نموده است؛ همچنین قصد داریم در دهمین دورۀ جایزه ادبی هفت اقلیم کتاب برگزیدۀ دهه نود را از بین مجموعه داستانها و رمانهای برگزیده و تقدیر شده در دهه گذشته هفت اقلیم انتخاب کنیم. 
اجرای این برنامه را آقای رضا فضل الله نژاد بر عهده داشتند.